Kanaat Lokantası – Üsküdar

Kanaat’i yazarken yorumsuz başlığı altına sadece resimleri koymayı planlıyordum. Ama yazmadan duramayacağım.

Timur Selçuk – Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın…

Yaklaşık 75 yıldır hizmet vermekte olan ve artık kült bir restaurant haline gelmiş olan Kanaat’i çok uzun yıllardır Rumelili bir aile yönetmekte. Yaklaşık 65 kişinin çalıştığı tesiste çalışanların hizmet ortalaması 30 yıl. Bu nedenle lezzette, hizmette uzun yıllardır hiç değişmiyor. Kapıdan içeri girer girmez sizi o envayi çeşit tatlının olduğu reyon karşılıyor. Daha yerinize oturamadan tatlıların camına yapışıyorsunuz.

O güzelim yassı kadayıflar, peynir tatlıları, ayva tatlıları, kabak tatlısı sütlü tatlılar vesaire vesaire. Ve hemen ardından masanızı bulmadan önce yemeklerin sergilendiği bölümden yemeğinizi (ya da yemeklerinizi) seçiyorsunuz.

Ardından masanıza oturuyorsunuz. Kanaatte 35 yıldır çalışmakta olan Mustafa amca kulağının arkasındaki kalemini eline alıp yanınıza geliyor ve siparişleri alıyor.

Konuşmayı çok sevmiyor ama yüzündeki tebessümde eksik değil. Biz çorba, Batur ise zeytinyağlı enginar ile başlıyor.

Ardından Ben özbek pilavı ve az lahana dolması sipariş ediyorum.

Selda ve Batur önce az ıspanak alıp paylaşıyorlar ve ardından nohut pilavları geliyor. Bu arada ortaya güveç geliyor.

Tabii bu arada sürekli bizim masaya çalışan Mustafa amca bile artık konuşmaya başlıyor. Tatlı faslına geçiyoruz, ben “Rumeli Tatlısı / Kaymaçina” dedikleri Creme Brulee benzeri tatlıyı sipariş ediyorum, 2 tanede kaymaklı ayva tatlısı geliyor, bir de aşure.

Kaymaçina’da hafif bir yumurta kokusu var ama diğerleri muhteşem. Çaylarımızı Mustafa amcanın yanaklarından kan fışkıran yeğeni “komi şefi” Mustafa getiriyor. Şirket İngilizce kursuna yollamış ve mutfaktan servise geçiş yapmış. Komi şefi Mustafa, Mustafa amca gibi değil, anlatmak istiyor. Niçin şimdi de Fransızca da öğrenmek istediğini, niçin bu kadar çok kilo aldığını Batur’un göbeğini kontrol ederek uyarıyla anlatıyor. Batur tabii ki o muhteşem dondurmayla kapanışı yapıyor.

Mustafa amca’dan hesabı istediğimizde, o uzun listeyi eline alıyor ve toplamaya başlıyor; “Yahu kağıtta yer kalmamış”, diyor ve toplamı adisyonun arka tarafına yazıveriyor. “Kanaat”kar bu lokantada bu yediklerimizin hepsi için sadece 44 ytl hesap geliyor. Bir de ufak not Kanaat’te kredi kartı geçerli değil. Biraz yavaş çalışsada vale park hizmeti var.

02/12/2012 Edit: Yorumlarda okuyacağınız gibi bir kısım olumsuz görüşler olması üzerine bugün Kanaat’ı heyecanla tekrar ziyaret ettik. En küçük bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Garsonumuz en sempatik haliyle bizleri kapıda karşıladı, verdiğimiz siparişleri ışık hızıyla servis etti. Ve lezzet açısından en ufak bir olumsuzluk yoktu. Geçmişten gelen mutfak kültürümüzü geleceğe aktaran böyle güzel tesisler olması bana gerçekten gurur veriyor. İstanbulda toplasanız 3 – 4 adedi geçmeyen bu yerleri yaşatmak, ‘Fast Food’ zincirlerine yenilmesini engellemek hepimizin görevi olmalı diye düşünüyorum.

Yorumlar

“Kanaat Lokantası – Üsküdar” için 42 cevap

 1. […] friend from Holland came to visit me this weekend. We were having dinner at Kanaat Lokantasi Kanaat Lokantasi and after dinner of course we wanted tea. I ordered it ‘açık’. Friend asked what sort of tea […]

 2. Gülnur avatarı
  Gülnur

  Üsküdar’da oturduğumuz yıllardan favoriler arasında her daim ilk üçte yeralmış bir lokantadır. Bütün bu anlatılanların yanısıra lokantanın şahikası Ramazan ayıdır. Hernekadar iftar vakti değil yemek yemek, içeri girmek bile neredeyse imkansız olsa da , Sahura kadar açık ve bol çeşitleri ile hizmettedir.
  Kanaat Lokantasının benim için en masalsı ve baştan çıkarıcı tezgahı, Ahmet’in
  de belirttiği gibi tatlı tezgahıdır. Her gittiğimde bakar bakar , gördüklerime inanamam, bir tatlıcı da bile bu kadar çeşit yoktur herhalde, hem zaten her çeşit tatlının satıldığı bir tatlıcı var mı ki? Bu ramazanda tam 23 çeşit tatlı saydım tezgahta, bunlardan 5’i kadayıf çeşitleri idi, fazla söze hacet yok, tek geçerim Kanaat’i..

 3. yamuk avatarı
  yamuk

  su muhallebisini tavsiye ederim pek hafif hazmı kolay mideyi yormuyor tabağın bittiğni anlamıyorsunuz

 4. Ahmet avatarı

  Ya tabii su muhallebisi epeydir yememiştim. Hafif gül sulu ve bolca pudra şekerli bu tatlıya nasıl hayır denebilir ki …

 5. […] was dit weekend een Nederlandse vriendin op bezoek. We gingen uit eten bij Kanaat Lokantasi en na het eten bestelden we natuurlijk thee. Ik vroeg om ‘açık’ thee. Vriendin vroeg wát […]

 6. Ufuk avatarı
  Ufuk

  1979’da Fevzi ile tanışmıştım; az kaldı 30 yıl olacak.
  Migros ile arasında yer alan market kapandığında koskoca Migros orayı da alır/kiralar diye düşünürken olanca haşmetiyle Kanaat Lokantası ortaya çıktı.
  5-10 yılda bir olsa da yemeklerinde zaman zaman tad değişiklikleri hissediyorum (ustalar ve/veya malzemelerin menşei değişiyor herhalde) özellikle baba kasadan çekildikten sonra.
  Afiyet olsun

 7. erkan avatarı
  erkan

  İlk 94 yılında tanısmıstım ben istan bulda uzakta kaldığım yılarda ilk gidilecek yerler listemde olurdu. sonra ne oldu bilmiyorum malzemleri getirdikleri çiliklerinimi sattılar babalarımı emekli oldu bilmem yutamadığım bir et yemeğiyle ayrıldım mekandan.

 8. olcay avatarı
  olcay

  eskiden sadece yazın yapılan tadına doyamadığım dondurmayı tüm sene yapmaya başlamışlar, mutlaka kaymaklı ve fıstıklısını deneyin, portakallısı da süper. Evde yapıldığında sadece bir kaşık zor yediğim irmik helvası burada bir tabak az geliyor, kaymaçina, keşkül, kabak ve ayva tatlılarına yer kalmadığı için hep paketletip eve götürüyoruz. Ciğer tava yumuşacık ve nefis, yemeden kalkmıyoruz.

 9. bahadır avatarı
  bahadır

  elbasan tavası ve kaymaklı ekmek kadayıfı favorilerimdir.ama ben 10 yıldır gidiyorum,kanaatte kötü bir yemek yemek neredeyse imkansızdır.

 10. Ayhan Demir avatarı
  Ayhan Demir

  19 Ekim 2008 Pazar günü ailemle keyifli ve lezzetli bir yemek için sıkıntılı üsküdar trafiğinden sonra Kanaat Lokantasına ulaştık. İnternetten methini duyduğumuz ve arkadaş tavsiyesi ile geldiğimiz bu müesseseden hayal kırıklığı ile ayrıldık. Çünkü; sipariş ettiğimiz 3 porsiyon döner soğuk şekilde servis edildi. Servis görevlisinden ısıtmasını rica ettik. İstemeyerek de olsa ricamızı yerine getirdi. Yemekten sonra sıra hesap ödemeye geldi. Kredi kartı ile ödeme yapılamaması önümüze soğuk gelen dönerlerden sonra bizi ikinci kez hayal kırıklığına uğrattı. Çay ikramlarının olup olmadığını sorduğumuzda bunun hesaba ekleneceği belirtildi. En iyiler listesine giremeyen birçok işletmede bile çay-kahvenin ikram olduğunu bilmemize rağmen, burada garson tarafından sanki ilk defa dışarıda yiyormuşuz muamelesi gördük.
  Hesabın sonunda serviste verilen ekmeklerinde ukalaca bir tavırla hesaba dahil edildiğinin, bunu bilmememizin ayıp olduğunun bir garson tarafından belirtilmesi burada yaşadığımız şokların kimbilir kaçıncısıydı. 50 yılı aşkın süredir hizmet veren ve hep en iyiler listesinde yer alan böylesi bir işletmede bunları yaşamış olmak bizi gerçekten çok üzdü. Ayrıca müşteri memnuniyetini hiçe sayan garsonların bulunması kuruluşunuza yakıştıramadığımız olumsuz görüşlerimizin artmasına neden oldu. Bu güne kadar çok seçkin tesislerde yeme-içme faaliyetinde bulunduk fakat bu şekilde bir davranışa maruz kalmadık. Bu hizmeti kınamaktan başka elimden birşey gelmiyor. Yaşadıklarımı tüm dostlarımlada paylaşacağımı belirtmek isterim. İyi çalışmalar dilerim.

 11. Mustafa avatarı
  Mustafa

  Ayhan DEMİR ‘e katılıyorum, ben yakın tarihte gitmedim ancak benzer bir dneyim yaşadığım için artık gitmiyorum, yemelerine diyecek bir şeyim yok türk mutfağından çok güzel lezzetler sunuyorlar ancak hizmette geri kalmışlar,

 12. celal avatarı
  celal

  ne varsa yıyecek adına hepsi bir numara.

 13. Bob avatarı
  Bob

  Eskiden gerçekten çok güzeldi Kanaat, ne yazık ki İstanbul’un çok eski ve meşhur lokantaları gibi 2003 yılından itibaren artık kalitesine hiç önem vermeyip, sadece ünüyle devam ediyor çalışmaya. Bu akşam Üsküdar’da bulundum, Kanaat’a bir şans daha vermeye karar verdim…ne kadar pişman olduğumu anlatamıyorum. Fakat anlatmaya çalışacağım işte… yayla çorbasını sipariş ettim, yoğurdu azdı, çok unluydu – her halde yoğurtta tasarruf etmek için. Yine yeniyordu. Sonra etli sarma sipariş ettim… Yaklaşık 10 yıldır Türkiye’de yaşıyorum, güzel, orta ve hatta gerçekten şüpheli lokantalarda yemek yedim, fakat yemin ediyorum ki
  bu akşamki kadar iğrenç birşey önüme hiç çıkmadı. Yaprağı sertti, “tebeşir” gibi bir kıvamı vardı, içi tuz, pirinç, yağlı et ve tuzdan ibaretti (yanlış yapıp iki kez “tüz” yazdı diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, kasten yaptım), inanılmaz yoğun, kaygan ve yeşililmsi bir yağ havuzunda yüzüyordu. 4 tane getirdiler, iki tanesini yiyip pes ettim. Yukarıdaki yorumların aksine hizmet hiç kötü değil, normadı fakat 2 saat sonra hala kendimi midemde bir taş varmış gibi hissettiğime göre o lokantaya bir daha ayak basmam, size de basmamanızı tavsiye ediyorum.

 14. ihsan tabanlıoğlu avatarı
  ihsan tabanlıoğlu

  02.08.2009 tarihinde saat 15:00 sularında gittim. Pazılı Kuzu Kapama ve İç Pilav söyledim. Yemeğin yarısına geldiğimde Pazılı Kuzu Kapamanın içinden SÜMÜKLÜ BÖCEK çıktı. Garsonu çağırdım ve gösterdim. Yetkil birisini çağırmasını istedim.Gelen giden olmadı. Kasadaki Şişman beyle görüşmemi söyledi. Oda geldi ve yemeği inceledi ve içindekinin TAŞ olduğunu söyledi. Sıkınca ellerine SÜMÜKLER bulaştı ve AAAAA dedi, sonrada özür dileriz abi daha napalım diyerek kasaya doğru gitti. Yazıklar olsun Kanaat Lokantasına ne hale gelmiş. Saygılarımla

 15. Ali Rıza avatarı

  Bazen kaf dağının ötesine geçmemek gerekiyor hayal kırıklığına uğramamak için kanaat lokantası benim için böyle bir yer hayal kırıklığının somut hali.

 16. Serkan avatarı
  Serkan

  Yemeklerinin lezzet değerinin çok üzerinde pahalı.Ayrıca padişah edasıyla yemek dağıtan suratsız garsonlarda insanın iştahını kaçırıyor…

 17. aykut avatarı
  aykut

  gecen salı gunu kız arkadasım ve benım karnımız cok acıktıgında uskudarda önünden gecerek girdigimiz bir restouranttır.ben yurtdısında bıle ıcerı gırdıgımde bu kadar suratsız karsılama gormedım.sıcak yemekler reyonundan yemegımızı sectık ıkı tane yarım pilav ve uzerınde kuru fasulye cacık 2 cay ve 1 su…pılavımın ıcınden kıl cıkmasına ragmen sesımı cıkarmadım olur dedım bende yemek yapıyorum sonucta dıye dusundum yemeye devam ettık yemek bıttı ve hesap 21.5 lıra 1 kılo et fıyatından fazla bır para geregınden cok cok cok fazla adi ve kalıtesız bır hızmetten baska hıcbır sey olmyan adını anmak ıstemedıgım bır lokanta….orda calısan arkadaslara soyluyorum aksam eve gıttıgınızde umarım karınız colugunuzun cocgunuzun bogazına haram edılmıs parayı gecrmezsınız cunku ben haram ettım sız kım oluyosunuzda bunca ınsanı 2 katı parayla kandırıyosunuz yazıklar olsun uskudarın tarıhı dokusuna yakısmayan burada calısan ınsanlara sıddetle uyarıyorum sakın bırseye benzıyor dıye gıtmeyın bın pısman olarak cıkarsınız….

 18. murat avatarı
  murat

  Olumsuz yorumların tümüne katılıyorum. Hizmet sıfır, garsonlar küstah denecek seviyeye gelmişler. Fiyatlar alabildiğine pahalı. Üstelik bahşiş vermezseniz garsonların suratı iyice bi ekşileşiyor. Çay ikramı bile yok.

 19. MartaOrtiz29 avatarı

  When you are in not good state and have no money to move out from that point, you will have to take the loans. Just because it should aid you unquestionably. I get consolidation loans every year and feel myself good just because of that.

 20. alya avatarı
  alya

  merhaba, az önce okuduğum eleştirilere ben de 03*08*2011 tarihinde aldığımız güllaç tatlısının ne derece iğrenç oldugunu paylaşmak istiyorum. 3-4 yıldır ramazan olmasını ve ramazan ayında kanaat lokantasının güllaç tatlısı yapmasını beklerim ki yediğim deneyimlediğim en iyi güllaç onlar tarafından yapılıyordu ki bu akşam güllaç diye paket yapıp verdikleri şey bildiğiniz suda katılıaşmış hamur, bıcakla zor kesildi, eşim yiyemedi..ve yukardaki sarma olayını bende yaşadım, servis elemanlarının suratsız ve çirkin görüntüleri servislerin masaya neredeyse vurularak konulması hiç hoş değil..peki patron olan ve kasada duran beyefendinin yüzünün bir kez bile güldüğünü gören varmı? saygılar.

 21. esengül avatarı
  esengül

  sizin lokantayı gazeteden gördüm yemekleriniz çok güzel olduğundan bahsediliyor ben tas kebabını çok severim siz tarifleri veririz diyorsunuz sizden tas kebabının patlıcan kebabının tarifini istiyorum lütfen akşaa iftara misafirim gelcek önemli lütfen güzel yapmak istiyorum sizin yemeklrinizi tatmak isterim fakat ben samsunda oturuyorum imkanım yok gelmeye

 22. tuncer avatarı
  tuncer

  eşim ve oğlum la akşam yemeği için gittik.karşılanma hiç iyi değil.çorba lezzetsiz ve soğuk.aşçıların davranışları hiç iyi değil.yemekler soğuk geldi.personelin kendi aralarında konuşmaları hiç hoş değil. çalışanlar çay hanenin önünde bisküvit bile yediler.ayva tatlısı ve ekmek kadayıfı süper.çayımızı içerken masa temizlenmedi ben peçeteyle temizledim.
  Her insanı yanında nakit parası olmıyabilir çünkü biz mütavazi bir akşam yemeği yememize rağmen bayağı yüklü hesap geldi.
  Bana göre şu an geçmişi yiyorlar.yani yazık böyle yerlerin yaşaması lazım.Yeni sahra daki Onbaşı lokantasına gitsinler nasıl hizmet veriyor görsünler.

 23. Biraz Guru avatarı
  Biraz Guru

  Yukardaki yorumları okuduktan sonra kanaat lokantasına asla gitmem. Lokantalar da izin vermediğim yegane şey küstah, ukala , umursuz garsonlar ve o garsonları savunan işyeri sahipleridir. Böyle lavukları çoğu kez hırpalamışımdır. Benim paramla bana ağalık yaptırtmam. Böyle boktan yerlere gitmeyin. Yemek kaliteleri bazen kötü olabilir. Davranış güzelliğiyle, işletmeler o sorunu çözebilirler. Ben oraya gitmeyeceğim.

 24. Hakan ÖZKAN avatarı
  Hakan ÖZKAN

  25.03.2012 de ailemi alıp bir üsküdar sahil yapalım dedik. Sahildede dürüm iyi gider diyerek Kanaat lokantasına uğradık, dürüm yapmıyorlarmış. Yarım ekmek arası döner yapıyormusunuz dedik, burada mı yiyeceksiniz dediler hayır paket istiyorum dedim. Tamam yaparız dediler. Kredi kartı geçmiyormuş koşa koşa bankaya gidip para çektim geldim paket hazırlanmış. Buraya kadar herşey nakit para problemi hariç iyi gitti geldik finale ; borcum nekadar dedim. Sormaz olaydımmm. 4 yarım ekmek döner, 4 fanta, 6 su 72 tl. Anamm vayyy. Aradan 24 saat geçti ben ve bu olayı anlattığım çevremin Kanaat hakkındaki Kanaatlerini hepiniz tahmin edersiniz. Tek günahım almadan önce fiyat sormamamdı, bedelinin bu kadar ağır olacağını tahmin edemezdim. Bizden önce işletmeye ceza falan mı kestilerde o moral bozukluğuyla bize patladılar anlamadım.

 25. y.raif hızal avatarı
  y.raif hızal

  yılların kanaat lokantası ne hale düsmüs sahsen acıdım demekki işletmesinde iş yok.onbeş sene sonra uğradığım istanbulda günlük öğün yemekyiyecek bir mekan olarak arkadasımı getirdim amma ne koydun ne bulasın. o sulu yemek tabakları öyle ne pasta tabağı gibi kuru fasulyeler tek sıra halinde duruyorlar ve ezilmiş dağılmiş ne olduğu belli değil .lezzet sıfır.haslama et bir felaket kanaat lokantası artık ismini satıyor bakalım ne kadar gider bir daha istanbula gelisimde her halde nalları dikmis olur bu vazıyette çok gideceğe benzemiyor insallah düzelir fiyatlara girmiyorum .lezzetli ve doyurucu öğün yense fıyat önemli değil istedikleri gibi kazık atabilirler.yoksa her hangi bir lokantadan farkı yok.artık kanaat lokantası çok sıradan bir lokanta olmuş.isletme ve servis tam bir kebazelik.

 26. kul akmet avatarı
  kul akmet

  arkadaşlar haketende çok kazık bir yermiş

 27. Ahmet avatarı
  Ahmet

  Servisteki herkesin çoğunlukla suratsız olduğu, yediniz hadi kalkın dahi denilen ( kalabalık olduğunda) fiyatların esnaf lokantasına göre aşırı yüksek olduğu ( misal:arnavut ciğeri 15 tl ) sıcak yemeklerin tezgahta aşırı stoklanması nedeniyle hep soğuk servis edildiği ve kesinlikle lezzet de birçok çeşidinde yediğine pişman eden, iftar sofrasına hurma yerine en dandik zeytini aynı vazifeyi yapar diye koyan.Ekmeğine , suyuna para yazan, şikayet konusu servisine % 10 garsoniye hesaba ekleyen paragözlerin sahibi olduğu işe yaramaz bir lokanta.Lezzetli Sulu yemeğı sıcak yemek için doğru yer burası değil.Başka yerler var.İnsafsızlar, yemekler iyi değil ama ucuz diye yedik, 2 sıcak, 2 soğuk,2 pilav,1 kadayıf yiyen 2 kişiden 94 tl aldılar iftar sofrasında 33 ml lik 6 tane suya 6 lira yazmışlar, tek başına bu bile yeter.

 28. rabia sağlam avatarı
  rabia sağlam

  bu lokanta 2012 ramazanı boyunca menüsünde çorba fiyatını 4.250 lira gösterip, hesap istendiğinde \yemek yemeyip sadece çorba içtiğiniz için 4.50 lira\ diyen, esnaf ahlakından nasiplenmemiş, üstüne üstlük 5 para bile etmeyen mercimek çorbasını önünüze koyuveren bir müessesedir. Herkesin bilgisine

 29. Ram avatarı
  Ram

  kusura bakmayın ama hiçbiriniz ömrünüzde doğru düzgün yemek yememişsiniz.kanaat lokantasına dün gittim yorumları okuyarak. bence hepinizin damak tadında sorun var.boşa giden zamanıma yazık. akşam yediğim kokoreç daha iyiydi.tekrar söylüyorum.size garanti veriyorum hayatınızda doğru düzgün yemek yememişsiniz ki kanaatin yemeklerine güzel diyorsunuz….beğenmedim.hem de hiç….

 30. mine avatarı

  ya yorumları okuduktan sora gitmekten vazgeçtim. acaba halen aynımı

 31. Recep saim gezdirici avatarı
  Recep saim gezdirici

  Yorumları okudum şaşırdım insanlar fiyatlardan,lezzetten garsonlardan şikayetçi gayet normal ben 53 yaşındayım arkadaşlarım yakınlarım ve çevrem üsküdara indiğinde muhakkak kanaat lokantasına su bile olsa içmek için uğrarlar çünkü senelerin lezzeti yemek ve tatlıların bolluğu seçimde kafa karıştıran çeşitler hepsi orada aldığımız tat hala damağımızda onun için favorim daima kanaat dır.Şikayetçi arkadaşlara da saygı gösteriyorum çünkü tahminime göre yaşları bizlerden çok aşağıda yani damak tatları fesfood (böle mi yazılıyor ben alışkın olmadığım için)yiyerek damaktan ırak tat dan uzak TAVSİYEM SABAH KALKTIĞINIZDA ÜSKÜDAR A İNİN ÇORBA İÇİN BOĞAZ HAVASINI İYİCE ALIN ONDAN SONRA ÖĞLEN VEYA AKŞAM YEMEĞİNİZİ ORDA YİYİN DONDURMASINI BİLE MANDA SÜTÜNDEN YAPAN BİR KURULUŞA SALDIRANLARI HAZMEDEMİYORUM yazıklar olsun

 32. GÜL avatarı
  GÜL

  KÖTÜ VE OLUMSUZ YORUMLARIN HEPSİNİN BİR KİŞİ TARAFINDAN,KANAAT LOKANTASINI KARALAMA AMACI İLE YAZILDIĞINI TAHMİN EDİYORUM…
  ÇÜNKÜ İLK DEFA GİTTİĞİM BU TANINMIŞ,VE GERÇEKTEN TARİHİ OSMANLI YEMEKLERİNİ YAPAN BU LOKANTADA ,CİDDİYET;İŞ AHLAKI;BECERİ;VE DENEYİMDEN BAŞKA GÖRDÜKLERİM ŞUNLAR;;;;;NEFİS CİĞER SARMA ,KUZU KAPAMA,PARMAK KEBABI,SEBZELER HARİKA,TATLILARDA….
  OSMANLI MUTFAĞINI TANIYAN BİR KİŞİ OLARAK,BEĞENDİM.

 33. adem avatarı
  adem

  Kanaat lokantası öven arkadaşlara söylüyorum. Şahsen Antep’liyimdir. iyi yemekten de çok iyi anlarım, kötü yemekten de çok iyi anlarım. Servisten de iyi anlarım, güler yüzden de iyi anlarım, yemek fiyatından da iyi anlarım. Belki kanaat lokantası eskiden iyidir, orasını bilemem ama şimdiki halinin berbat olduğunu söyleyebilirim. Yemekler vasat. Servis hızlı geldi. Güler yüz sıfırın altında. Adamlar neredeyse suratlarıyla dövecekler. Adamlara içecek siparişini zor verdim. Almamak için çok uğraştı. Ama yine de getirmedi. O yemeklere göre fiyatlar acayip uçuk. Yemeklerin hızlı gelmesi hariç, her noktada benden eksi puan alır. İnternette bir dolaştım ki, yeni yapılan yorumların % 90’ı şikayetçi. Ha şunu da söyleyeyim 2005 yılı öncesi yapılan yorumlarda insanlar genelde memnun. benim yorumum, bu adamlar işi bozmuş.

 34. aysenur avatarı
  aysenur

  Elbasan tavası ve kocaman sekerparesi favorilerimden. Sık giderim ne hizmette bi kusur nede yemekte mide bulandırıcı bı sey gordum.Yasıtlarımın aksıne fast food cok sevmedigim icin burası tam damak tadıma uyuyor.Dısarda yemek yedigimde mide agrısı cekiyorum normalde ama burda hic boyle bi sıkıntı cekmedim ev yemegi tadında yemekler. Hele Ramazan ayında bi baskadır .

 35. Mustafa avatarı
  Mustafa

  İlk defa böyle bir şey yapıyorum çünkü hakikaten çok sinirlendiğimi bilmenizi isterim.
  30 yaşına kadar Ankara’da yaşayıp 4 ay önce İstanbul’a yerleşen birisi olarak yazıyorum.. Ününü az çok duyduğum bir yer olduğu için geçen akşam gidip yemek yemek gafletinde bulunduğum bir mekan. Belli ki 5-6 sene öncesine kadar hakikaten övünülecek bir lokantaymış. Ama “zaman ve ticari kaydılar” bu mekanı da bitirmiş.
  Ben gurme değilim.. Yemeklerin lezzetsiz ve kalitesiz gelmesi belki benim zevksizliğimdir, bunu kabul edebilirim ancak içerdeki garsonların! neyin kafasını yaşadıklarını çözemedim. Okuduğum yorumlara bakılırsa hemen hemen herkesin eleştirdiği bu sıkıntıyı göremeyen işletmecinin de işini beceremediği aşikar.
  Lise çağlarımdan beri dışarda yemek yerim.. Üniversiteden sonra da işim icabı Türkiye’nin yarısını görüp yüzlerce lokantada bulunmuşumdur. İlk defa yemekten sonra içtiğim bir bardak çaya para verdim ki yanlıca bir yudum içebildiğim şey çay mıydı bilmiyorum.
  Benim için akşam yemeği tam bir rezaletti. Yanlışlıkla 2 TL para üzerini 1.5 TL olarak getiren garsona size bırakacak 50 kuruşum bile yok deyip eksik kısmını tamamlattım ve çıktım. Bir şeyler anlamışmıdır? Hiç sanmıyorum…

 36. Arzu avatarı
  Arzu

  79 yıldır hizmet veren ve en azından 40 yılını bildiğim ve gerek yemek kalitesinde , gerekse hizmetinde herhangi bir negatif olay yaşamadığım İstanbul da müstesna diyebileceğim yerlerden biri .. Her daim gerek yemekleri , gerek tatlılarıyla beni benden alır .. Elinize sağlık..

 37. Mehmet ünsal avatarı
  Mehmet ünsal

  İftar için 2 aile gittik.restoranda Şipariş verdiğimiz yemekler çorba,patlıcan kebap (patlıcanlar kıvamsız suyun içinde yüzüyordu.Yemekteki etler kasabın vitrinindeki gibi kıpkırmızıydı.Soframızdaki bir başka yemek adı çoban kavurmaydı ama cıvıl vıcık yağ ve kemikten ibaretti.Çocuklar bilirsiniz ızgara köfte çok sever.Bizde çocuklara ızgara köfte söyledik inanın çocuklara dondurma vaadiyle zorla yedirdik.(tadı bu kadar kötüydü) sipariş verdiğimiz nohut derin yemek tabağında değil tatlı tabağı gibi düz tabakta geldi nohutlar çukur olmayan düz tabağa sanki tek sıra halinde dizilmişlerdi.nohutları tabak düz olduğu için tanelerini çatal ve bıçak yardımıyla yedi.Hesabı öderken yemeklerde ilgili fikrimi sahibi olduğunu sandığım kasasaki genç arkadaşın bana yanıtı çok ilginçti “sizin ağzınızın tadı yok” kanaat lokantası geçmişi 75 yıllık olabilir ama bana bu yanıtı veren işletme sahibinin vizyonu bir 75 sene daha olamaz diye düşünüyorum.

 38. aydın avatarı
  aydın

  kuru fasulye düz tabakta garsonun eli içinde geldi ünlü oldugunu bilmeden dönermi balıkmı diye lokanta ararken ilk defa gittiğimiz üsküdarda ögle vakti kalabalık müşteri kitlesine güvenerek girdik çokda memnun kalmıştık ama kuru fasulyenin dümdüz tabakta getirilmesine mana verememiştim nohutu düz tabakta yiyen arkadaşın yorumunu görünce bende yazmaya karar verdim ogün garsonada serzenişte bulunduğum bu olayı lokantanın salakça bir servis sunumu oldugunu düşünmüştüm kendine özgü anlamında ama bir senedirde aklıma geliyordu. geçenyıl 2012 baharında gitmiştim.

 39. Ömer ertuğrul YİĞİT avatarı
  Ömer ertuğrul YİĞİT

  Kanaat Lokantası sahibini şahsen uyardığım halde web sitelerini aktif hale hala getirememiş olmaları büyük bir acizlik ve kamuya olan saygısızlığını gösteriyor olsa gerek bir başka yorumcunun da yazdığı gibi yemekten sonra içilen bir bardak çaya para almaları görgüsüzlük olsa gerek.

 40. Ahmet Güven avatarı
  Ahmet Güven

  Bir defa gittim bir daha da kesinlikle gitmem. Girişte tatlıların albenisi var. Yemekler beklemekten görüntüsünden iç açıcı olmadığı belli. Girmişken çıkmayalım dedik ve pilav üstü döner yiyelim dedik döner aşırı yağlı ayrıca hesabı görünce pes doğrusu artı birde çay parası. Kesinlikle gidilecek bir yer değil.

 41. Saliha avatarı
  Saliha

  Cok kotu, ilk ve son gidisim.hayatimda yedigim en kotu yemek di. Kadinbudu kofte ve pure dunden kalma kokmustu. Ozbek pilavi domates pilavinin zayii edilmemis haliydi. Garsonlar cok SURATSIZ, kart gecmiyor boyle VERGI KACAKCILIGINA kapisini aciyor. ASLA GITMEYin

 42. Res avatarı
  Res

  Yemeklere diyecek lafımız yok ancak garsonlar ve fiyatlar yediğiniz yemegın güzelliğine gölge düşürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir