Londra’dan “Borough Market”





Cumartesi günleri, Londra’nın dört bir tarafında kurulan “market”lerde kaçırılmaması gereken şenlikler vardır. Bunlardan en önemlisi belkide “Borough Market” tir. Bizim pazarlardan farkı ise, daha ziyade “take away” satıcıların çokluğudur. Hafif Beyoğlu balık pazarı tadında bir yer.

Hemen pazarın girişinde “Wright Brothers” istiridyeleri var. Bu okyanus istiridyeleri pek bir lezizler.

Bütün standlarda ev yapımı fast food’lar var. Hamburger, tavuk, kaz, el yapımı çikolatalar, ev yapımı biralar vs. Hangisinin önünde çok kuyruk varsa tercihimizi otomatik olarak o yöne çeviriyoruz. Karnımızı bir güzel doyurduktan sonra ise üzerine bu harika krem karameller çok iyi geliyor.

Yok hayır yediğiniz o devasa hamburgeri hala bastıramadığınızı düşünüyorsanız, “Chegworth Valley“in katkısız meyve suları denemeniz için emrinize amade…

Bir de Borough Market’ten Ultra Chocolate Brownie almayı unutmayın. Gerçekten çikolata ile kek arasında gidip gelen bu lezzeti kesinlikle kaçırmayın.


Yayımlandı

kategorisi

, , ,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Londra’dan “Borough Market”” için bir cevap

  1. yemekçi avatarı
    yemekçi

    çok eğlenceli bir yer. biz kahvaltı etmiştik sıcakta eriyen isviçre peynirli sandöviçler ve koca fincan kapucino ve browniw ile. gezmesi de keyifli. bir sabah mutlaka gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir