Seddülbahir’de çay

Seddülbahir Konak Çay Bahçesi

30 Ağustos tatilinden faydalanıp, cumada izin alarak 4 günlük tatilimizi geçirmek üzere Kadırga -Yıldızsaray Motele gidiyoruz. Çanakkale üzerinden gidiliyor, feribota binmeden önce 26 km yolu göze alarak Seddülbahir’de çay içmeye gidiyoruz. Seddülbahir, Gelibolu yarımadasının en uç noktası. Burada köy konağının hemen içinde “Konak Çay Bahçesi” var. Bu mekanı ilk 2 yıl önce Üniversite arkadaşım Özkan ile çoluk çocuk Saroz’da kamp yapmaya giderken keşfetmiştik. Oturduğunuz yerde bir tarafınız Ege denizi, diğer taraf ise Çanakkale boğazı. Böyle muhteşem bir konumdaki tesiste oturmak gerçekten bir ayrıcalık diye düşünürken, tesisin içinden bir tartışma sesleri geliyor. Arkadaşımız Gülnur tuvaletlerin pisliği konusunda işletme sahibini uyarmak isterken, işletme sahibi bunu kendisine bir hakaret olarak algılayıp yüksek sesle kendisini savunuyor.

Kısaca, çay (vasat) ve yanınızda getirdiğiniz kurabiyeleri böyle muhteşem bir coğrafyaya bakarak yemek istiyorsanız mutlaka tuvalet ihtiyacınızı daha önce karşılamış olun.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Seddülbahir’de çay” için 6 cevap

 1. soner acar avatarı
  soner acar

  sayın AHMET bey;öncelikle konuşmama başlamadan sizden,kendim ve köy halkı olarak çok ama çok özür diliyorum.Ben SONER ACAR seddülbahir köyü eski muhtarıyım.Bu köyde tam 40 sene geçirdim.bizim zamanlarımızda köyümüze gelen yerli ve yabancı turistler bu köyden yazlıklar alıp yerleştiler.Bir çok özellige sahip olan köyümüzde çok deyerli insanlar bulunmaktadır.Fakat her yerleşim yerinde olabilecek olan bir tatsızlıkla karşılaşmış olabilirsiniz.Yinede memleketimin cografyasını güzel tanıttıgınız için teşekkür ederim.Ziyaretlerinizin devamını diliyorum.Ayrıca köyümüze tekrar geldiginizde beni aramanızı isterim.Benim kızım alan kılavuzu bu şehitler diyarını birde ondan dinleyin. Seddülbahir köyünü birde onunla gezin.Ondan sonra çok daha güzel yorumlarla bilgisayar başına geçeceginizi umuyorum.

 2. Ahmet avatarı

  Sayın Soner bey,
  Biz Seddülbahir’i çok seviyoruz. Yazmış olduğum olumsuzluklara rağmen
  neredeyse hersene sadece çay içmek için bile olsa ziyaret etmekteyiz.
  Temizlik ve hijene verilen önem tepkiler arttıkça düzelmekte olduğundan;
  bizler, bizi o çay bahçesinden kovsalar bile gelmeye devam edeceğiz. Zira
  kişisel hatalar bu güzellikten bizi mahrum etmemeli diye düşünüyoruz.
  İnşallah bu yaz geldiğimizde sizi bulup tanışırız.
  Sıcak yorumunuz için teşekkürler,
  Ahmet

 3. soner acar avatarı
  soner acar

  sayın AHMET bey;düşüncelerinizin bu denli olumlu olduğu için çok mutlu oldum.ilk ziyaretinizde beni ararsanız tanışma fırsatını yakalayabiliriz.(0542 266 23 02)en kısa sürede tanışmak ümidiyle-soner acar-

 4. taner avatarı
  taner

  merhaba seddül bahir çocukluğumun belki gençliğe başldığım yıllarda hep geldiğim,güzel köyüm;kimbilir şimdi nekadar çok değiştin,umarım doğal dokun değişmemiştir.
  soner bey seddülbahirde şimdi gelsem nerelerde kalırım bana bu konuda mail gönderiri misiniz aslında eski yakın dostlar yada ikinci kuşak olarak akraba çocuklarıda vardır ama çoook yıllar geçti herkes birçok şeyleri unuttu
  tel:5435656540

 5. yagmur avatarı

  güzel olmuş ama saçma olmuş az azda deilya neyse

 6. […] de tüm Gelibolu yarımadasının en uç noktasında deniz manzarasına kuşbakışı hakim olan Konak çay bahçesine […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir