Çanak – Acıbadem

Bir zamandır Acıbademdeki Çanak hakkında olumlu referanslar gelmekteydi, fakat bir türlü gidememiştik. Bugün Zafer’lerle birlikteyken yemek için Antebi’yi önerdi. Orası müsait olmadığından 100 – 150 metre ilerideki Çanak’ı denemek için fırsat doğmuş oldu.

Ağırlıkla Gaziantep mutfağından çeşitler içeren bir menüye sahip. Restaurant 3 – 4 bölgeden oluşmakta. Kapıdan girişte, daha önceden apartmanın bahçesi olduğu belli olan bir bölüm var. Geniş sayılabilecek bu alanda 20 kadar masa var. Daha sonra 1 – 2 basamakla ve ikinci bir kapı ile asıl restaurant bölümüne giriyorsunuz, hemen sağınızda sıcak yemekler, solunuzda ise tatlılar. Orada seçiminizi yapıp masanıza doğru yol almaya başlıyorsunuz. Gene 3 – 4 basamak çıkıp koridorumsu bir bölgeden geçiyorsunuz 4 – 5 masa orada var, arka bölgede gene 10 kadar masa var. En önemlisi apartmanın arka bahçesi olduğunu düşündüğüm bölgeyi üzerini kapatıp, “sigara içilmeyen” salon yapmışlar. 10 – 15 masa orada var. Tabiidir ki çocuk popülasyonunun fazla (ağlama sesleri, kırıp dokülen tabak seslerine karışıyor) olduğu bir salon, ama olsun üzerimiz sigara kokmayacak. Bu bölge özel iş yemeklerinizde kapatılabiliyormuş.

İçliköfte ile başlıyoruz. Kızarmış olan güzel ama sıradan, haşlama olanı ise Antep usulü mekik şeklinde ve üzerine tereyağ – kırmızı biber ile servis ediliyor, leziz.

Evet iki haftadır yıllardır yiyemediğim ayva yemeğinden şansım açıldı. Çanak menüsünde ayva yahnisi olarak hazırlanan bu yemek, içinde arpacık soğan ve 2 adet pirzola ile hazırlanmış.

Altıcacıklı, taze sogan ve taze sarmısaktan hazırlanmış yemeğin yoğurt üzeri servisi. Biraz sarmısak kokusu gelsede lezzetli.

Yuvalama ise lezzetli, fakat malzeme yönünden fakir.

Frik pilavı ziyadesiyle is kokmakta (daha az kokan örnekleri bulunmakta), tandır lezzetli ve ağızda dağılmakta.

Yemek olayını biraz abartınca çok güzel görünen tatlılar ve katmeri deneyemedik, bir sonraki sefere inşallah.

Restaurant bana biraz dağınık geldi, ilk servis alma ve servis hızı iyi, fakat arada verdiğiniz siparişlerin gelişi kabus. Menüsü Çiya’nın menüsüne bayağı benzer. Tabii her ikiside benzer mutfaklar, ama yıllardır yemediğim ayva yemeğini ard arda iki restaurantta da yemek bana öykünme çağrışımı yaptı. Fakat rekabet her zaman iyidir. Çıtayı yükseltir.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Çanak – Acıbadem” için 10 cevap

 1. F.S. avatarı

  Ahmet arkadaşım ağzım sulandı. Çok severim doğu yemeklerini. Denemeliyim. Geçen gün biz de, Hatay yemekleri yapan bir yere gittik Vatan caddesi üzerinde. Adı Hatay sofrası idi. Vatan hastanesi karşısında. Çok lezzetliydi. Tavsiye ederim.
  Siten referansımdır. Güzel lezzet durakları öğreniyorum sayende.. Sevgiler…

 2. yariscim avatarı

  PAYLASIM ICIN TESEKKURLER

 3. Serap avatarı
  Serap

  Çanak yol üzerinde olduğu için deneme fırsatı bulduğum bir mekandı.Büyük ümitlerle uğradığım Çanak lokantasında yediğim yemeklerde lezzet adına hiçbirşey bulamadım.Menüsü Çiya Sofrasının menüsüne benzetilmek istenmiş ama hiç başarılı olunamamış.Çünkü Çiyada yediğim yemelerden aldığım lezzeti ne Çnakta nede başka bir mekanda bulamadım.Çanak Çiyayı taklit etmeye çalışmış ama başarılı olamamış,Çiya Sofrası taklit edilemeyecek kadar lezzetli yemekleri bizlere sunuyor.imitasyon açısından Çanak benim artık tercihim olamz.

 4. sanane avatarı
  sanane

  iğrençççdiii yemekler o gün kabus yaşadık kınıyorum siziiiiiii…….

 5. fatih has avatarı
  fatih has

  üstte yorumu geçen arkadaşlar zannedersem ve büyük ihtimalle ya rakip firmaların yorumları yada karnı tok giden arkadaşların yorumu bence 10 numara sadece yemekler değil hizmette sınır yok orda çalışan ve emeği geçen herkese tşk ediyorum özellikle orda kendi işi gibi çalışan ekrem kardeşime oraya gittiğinizde mutlaka kendisini bulun ve ona danışmadan siparişinizi vermeyin

 6. fatih avatarı
  fatih

  ASYA LİFE SU ARITMA ROBOTLARI SİSTEMLERİ İYİ GÜNLER DİLER

  LÜTFEN EKONOMİNİZ VE SAĞLIĞNIZ İÇİN MUHHAKKAK DİKKATE ALINIZ

  * Damacana su kullanıyor musunuz?
  * Dışarıdan satın aldığınız damacana suya ne kadar güveniyorsunuz?
  * Yaşadığınız sürece içme suyu ihtiyacınızı gidermek için paranızı hep sokağa mı atacaksınız?

  Evinizde ya da iş yerinizde 4 kişilik bir ortamda sağlıklı bir yaşam için, ( yemek, sıcak içecekler, sıcak içecek ikramlarınız ve içmeye hazır su ) kullanıldığında haftada en az 4damacana su tüketilmektedir.

  Dışarıdan satın aldığınız damacana suyun fiyatından yola çıkarak aylık damacana su masrafınızı hesaplayınız. Hatta yıllık ve hatta yılları baz alarak ta hesaplama yapabilirsiniz.

  Çıkan rakam sizin içme suyu gideriz değil, nereden geldiğini bilmediğiniz, hangi şartlar altında nasıl doldurulduğunu veya hangi şartlar altında nerde bekletildiğini bilmediğiniz suyu elde etmek için kendi ellerinizle sokağa attığınız paranın toplamıdır.

  ( sonuçta yaşadığınız sürece içme suyu elde etmek için bunun bedelini hep dışarıya ödeyeceksiniz).

  Sizce bu bir kısırdöngü değimli?

  Size teklifim; İçme suyu elde etmek için kullanılan en son teknoloji Ters Ozmoz teknolojisidir.

  İlk olarak NASA’nın bulup geliştirdiği MEMBRANE filtre sistemiyle evinizde ya da iş yerinizde

  7 gün 24 saat kesintisiz % 100 güvenli içme suyuna sahip olmanızdır.

  İ.T.Ü ve T.C SAĞLIK BAKANLIĞI Refik Saydam Hıfzıssıhha enstitüsü müdürlüğü raporları,

  Numuneleri, kimyasal analiz sonuçları, analiz parametreleri, analiz sonuçları yönetmelik değerleri,

  Tespit limitleriyle tüketiciye uygunluk onayı almış bir su arıtma robotudur.

  Dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde kullanılan bu teknoloji birçok işletme ve işletmeciyi ve su tüketilen ortamları kara geçirmiştir.

  Dışarıdan satın aldığınız damacana suyun fiyatından yola çıkarak aylık damacana su masrafınızı hesaplayınız.

  Hatta yıllık ve hatta yılları baz alarak ta hesaplama yapabilirsiniz çünkü, yaşadığınız sürece her zaman suya ihtiyaç duyacaksınız ve bunu karşılamak için dışarıya para ödemektense artık kendi suyunuzu kendiniz

  üretin ve artık suyun sahibi olun.

  Robot kısa bir zamanda kendini amorti eder yani kendi parasını çıkartır tassarrufa geçer ve bundan sonraki zamanlarda hep karda olursunuz ve bu sizin için büyük bir ekonomik atılım olur.

  Barajlardan evinize ya da iş yerinize gelen şebeke suyunu en sağlıklı ve en güvenilir şekilde arıtarak

  Zararlı bakterilerden arındırarak yararlı minerallerin geçişine izin vererek suyu en kaliteli şekilde size hazır hale getirir.

  Bu teknoloji Dünyanın bütün geliş ülkelerindeki işletmeciler tarafından kar ve sağlık amaçlı kullanılmaktadır.

  Dierseniz kullandığınız damacana veya şebeke suyuna ücretsiz test ve analiz yaparak nasıl bir tehkikelye karşı karşıya olduğunuzu gözler önüne serebiliriz

  Saygılarımla

  Fatih SUZHUN

  Asya Life Su Arıtma Robotları Sistemleri

  Satış ve tanıtım uzmanı sorumlusu

  Tel: 0216 550 19 95

  Fax: 0216550 11 39

  Gsm: 0531 827 05 83

 7. Can avatarı
  Can

  Her gittiğimde büyük bir ilgiyle karşılandığım, tüm çalışanların güleryüzlü hizmet sunduğu, yemekleri birbirinden güzel, tertemiz bir mekan. Yöresel yemekleri günlük değişiyor ve her seferinde yeni bir lezzet deneyimi yaşama imkanı bulabiliyorsunuz. Keme Kebabı, Tandır, Yuvalama ve özellikle Yenidünya Kebabı hem sunumu hem de tadıyla enfes. Yemek sonrası ikram edilen meyvenin lezzeti bile “işte karpuz budur arkadaş” dedirttiriyor : )

 8. ilknur avatarı
  ilknur

  çanak kesinlikle çok lezzettli ve kaliteli ayrıca personeli de gayet pozitif ve saygılı olumsuz yorumların kasıtlı olarak yapıldığına eminim çünkü 4 yıldır aralıksız gidiyorum özellikle lahmacunu harika

 9. Adnan avatarı
  Adnan

  14.1.2012 tarihinde acıbademdeki yerlerinde öğle yemeği yedik. Ben urfa, eşim ise iskender sipariş vermişti. Gelen siparişi görünce çok şaşırdım.
  Urfa kebabında 20 cmlik köfte, ufak pide ve biraz bulgur mevcuttu. İnsan 16 TL verdiği menüde enazından doymayı umar. o gün ben ve eşim 51 TL verdiğimiz siparişten doymadan kalktık.
  Bu yerin ikram anlayışıda yok. gelen çay ve fıstığıda fişe eklemişler.
  o gün o masadan hiç memnun olmadan kalktık.

 10. cantuğ emre avatarı
  cantuğ emre

  bugün iftar için restaurantınıza geldim ailemle beraber. iftarda yaklaşık 2 saat önceydi. görevli bayan yer olmadığını söyledi. bende telefonla arayarak rezervasyon yaptırmak istedim. bir beyefendi rezervasyonumuz yaptı. kaç kişi olduğumuzu telefon numaramı ve ismimi aldıktan sonra bir problem olmaz umarım diyerek teyit aldım ve beyefendi de bir problem olmayacağını söyledi. iftara yaklaşık 45 dakika kala restaurantınıza geldim ailemle beraber tekrar. görevli bayan ismimin listede olmadığını söyledi. ben rezervasyon yaptığımı belirtmeme ragmen sanki belediyenin iftar çadırına gelmişim gibi bir muamele gördüm. ben çanak restauranta 3-4 senedir büyük keyifle giden bir müşteriydim ta ki bugüne kadar. ailemle 15 dakika boyunca yaşadığım rezillikten sonra bize bir yer ayarladılar, mutfak girişinde 3 kişilik bir servis masası. sonrasında tahminimce restaurantınızın sahibiydi, beyefendi gel tamam bağırma geç kardeşim otur şuraya gibi ifadelerle bize yeni bir yer ayarladı. birincisi, eğer yer yoksa yer olmadığını söylersiniz ve rezervasyon almazsınız. ikincisi rezervasyonumu alan görevli benimle dalgamı geçiyor ki numaramı ismimi kişi sayısını alıyor ve rezervasyonunuz tamam diyor. üçüncüsü isterse restaurant sahibi olsun yada işletme müdürü olsun, hiç kimsenin müşterisine bağırma, sert konuşma ve emirvari sözler söylemeye hakkı yoktur. ben müşteriyim, ben olmasam siz de olmazsınız. kovsak da geliyorlar anlayışıyla işletmecilik olmaz. ben gerekli heryere şikayetimi de dile getirdim. ve emin olun ailemle yaşadığım rezillik, yeterince sakin bir insan olmama ragmen beni cıldırttı. gecemizi mahvettiginiz icin tesekkurler. sizi heryerde kotulemek ıcın elımden gelenı yapıcam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir