Dağlı Köfte – Büyükkarıştıran

İşim gereği çalıştığım kurumun Büyükkarıştıran Kasabasında (Lüleburgaz) bulunan fabrikasını genellikle haftada 2 kez ziyaret etmekteyim. Genelde fabrika yemekleri yüzlerce (hatta binlerce) kişiye hizmet verdiğinden vasat hatta kötü olmaktadır. İşte böyle kötü günlerde muhteşem bir kurtarıcımız var, Dağlı Köfte Salonu. Gerçekten kapalı bölümü bir oturma odası büyüklüğünde. Böylesine küçük bir mekanda, böyle güzel köfteler, katkısız yoğurt ve piyaz olunca öğlen saatlerinde ayakta kalmak kaçınılmaz oluyor. Yazın önündeki küçük bahçede de hizmet vermekte olan Dağlı Köfte, bizim ve çevre fabrikaların uğrak noktası olmakta. Eski yoldan Edirne istikametine gidiyorsanız, yemek molanız için Çorlu – Lüleburgaz arasındaki bu küçük işletmeyi mutlaka deneyiniz.

Dikkat! Sipariş bir ya da birbuçuk şeklide değil, gram usulu verilmektedir. Ben genelde 300 gr yemekteyim. Birde küçük uyarı (Boyum 2m ve 115 kiloyum). Normal ölçulerde birisi 200 – 250 gram’dan fazla sipariş vermesin, yazık kalır.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Dağlı Köfte – Büyükkarıştıran” için 7 cevap

 1. erhan avatarı

  senin kofteni yerimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 2. alehx avatarı

  dağlı köfteyi yemeyen köfte yedim iddaa etmesin

 3. turist avatarı

  trakyada 1 numara süper köfte

 4. erkan avatarı
  erkan

  köfte denildiğinde dağlı işin sırrı dağlıda:)ayrıca çiğerleri de muhteşem ellerine sağlık

 5. yılmaz avatarı
  yılmaz

  ben 6 yıl orada görev yaptım. ızgaranın yanında benim dikkatimi çeken lokantanın çok hijyen olmasıdır

 6. hakan avatarı
  hakan

  köfte dağlıda yenir taklitçilere kanmayın

 7. mehmet avatarı
  mehmet

  ben dağlı köfte yemeye 1996 yılında başladım 16 yıldır yiyorum bu nasıl köfte bilmiyorum ama hala tadına doyamadım cumartesi günleri b.karıştıran pazarına gidiyorum saat sabahın 9 u karnım acıkıyor yani arkadaşlar bir sefer bu köfteyi yiyen ikinciye tekrar yemek isteyecek allah dağlı köfteyi başımızdan eksik etmesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir