Londra’dan “Fryer’s Delight”

Birleşik Krallığın en bilinen yemeği nedir derseniz, hiç düşünmeden “Fish and Chips” diyebilirim. Her bölgede bilindik bir F&C’ciye rastlamak mümkün. Londra’daki en bilinen “Fish and Chips” ise Holborn bölgesindeki “Fryer’s Delight”.

Kuruluşu ise 1962’ye kadar gitmekte. Time Out London dergisi son 4 – 5 yıldır en iyi F&C restaurant’ı payesini vermekte.

Toplamda 4 – 5 masalık bir restaurant. Hafif kilolu iseniz masaya oturmak bir hayli zor olmakta. Doğru dürüst bir aspirasyon yok, üzerinizin yağ kokması kaçınılmaz gözüküyor. Ama belki kapının hep açık olmasından dolayı pekte öyle değil.

Fakat bu zorlukların hepsi gelecek balık için değer diye düşünmekteyim. Mezgit (Haddock), Pisi (Plaice), Morina (Cod) alternatifleriniz bulunmakta. Çıtır çıtır Cod Fish çok leziz. Yanında ev yapımı patates (genellikle sirke ile servis ediliyor) ve tartar sos ile muhteşem oluyor.

Ve tabii ki Londra şartlarına göre çok ucuz bir restaurant. “Cheap Eats in London” listelerinden hiç düşmüyor.

Pazar günleri hariç 12:00 ile 23:00 arasında hizmet vermekte.


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Londra’dan “Fryer’s Delight”” için 2 cevap

  1. Alpveegeninannesi avatarı

    Isvec’te TV’de bir programda, hangi ulkenin yemekleri en kötu diye, kirmizi raptiye tutusturuluyordu ellerine insanlarin, buyuk cogunluk balik+patates kizartmasi sadece diye, Ingiltere’yi isaretlemisti.
    Selda’dan da seyahat ayrintilarini bekliyoruz, ne zamandir yazmiyor… Sevgiler…

  2. thousandwords avatarı

    Kids are so lovely that you might want to store every instances of them. To make them even sweeter, certainly no more suitable option than let them wear amazing costumes. Do you wish to grab your children’s photographs when they put on halloween outfits in common films like Batman, Superman, Spiderman…? Call us at thousandwords to achieve the perfect costume rental Singapore or browse our webpage to find out more.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir