Karaköy Güllüoğlu

“Karaköy Güllüoğlu’ndan başka Güllüoğlu tanımayan, sadece Güllüoğlu için Karaköy’e giden, yakın zamanda rahmetli olan Kayınpederim Kemal Özalp’e ithaf olunur”.

İngiltere Kraliçe’sinin uçak gemisinin de tam Karaköy’e demirlediği sırada, olta balıkçıları Kraliçe’nin gemisi ile ilgili türlü espriler üretirken, ben de öğlen Karaköy Balıkçısı‘nda enfes balık çorbası üzerine kağıtta Levreği tüketmiş ve tatlı ihtiyacımı karşılamak üzere Karaköy Güllüoğlu’nun yolunu tutmuştum.

Geniş bir aileye sahip olan Güllüoğlu ailesinde tahminimce tüm aile baklavacılık yapmakta. Zira çevremizde ne kadar çok Güllüoğlu var. Nejat, Faruk, Nuray, Mehmet Güllüoğlu baklavacıları. Bunlar benim bildiklerim. Nadir ve Ömer ise Babalarının yanında kalmışlar. Burasının lezzet farkının yanında logosu da, diğer Güllüoğlu Baklavacılarından ayırt edilmesini sağlıyor. Diğerlerinde geleneksel olarak “Hitit Güneşi” kullanılırken, Karaköy Güllüoğlu, “Galata Kulesi” kullanmakta. Nedendir bilmiyorum ama; mağazanın alamet-i farikasına (Melih Gökçek’e benzerliği yüzünden beni irrite eden) Nadir Güllü’nün siluetini de eklemisler.

Ama Karaköy Güllüoğlu’nun yeri başka. Şubesi yok. Üretim ve yönetim kurulduğu günden beri Mustafa Güllü’de. Hatta aşağıdaki fotoğrafta arkada kasada silik şekilde görünen kişi ta kendisi. İşini bu derece seven bir patronun elinden tabii ki dünyanın en güzel baklavaları çıkmakta.

Kesinlikle midenizi kaynatmayan, şekeri tam dozunda, hıyır hıyır hatta çoğu kez daha ılık (100 metre ötedeki tesiste üretiliyor) enfes bir baklava.

Yeri ise çok kolay ve kesinlikle park derdi yok, çünkü tam Karaköy katotoparkı altında. En eski Güllüoğlu olmalarına rağmen, tüm domainleri diğer Güllüoğlu’larına kaptıran Karaköy Güllüoğlu’nun web sitesi www.gulluoglu.biz


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Karaköy Güllüoğlu” için 2 cevap

  1. alpveege'ninannesi avatarı

    Uzuldum Kemal Özalp’i kaybettiginize, cok seneler önce onun isyerine Selda’yla ugrayip tanismisligimiz da var…Sevgi ve selamlar hepinize…

  2. ÇETİN avatarı

    Araclarınızın guvenılır bır sekılde muayne olsun dıyosanız bızı tercıh edın memnun kalıcaksınız trafik sigortası ruhsat degısımı yapıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir