Bambi Büfe – Taksim

Taksim civarında, sinema, tiyatro ya da bir meyhane; konser, alışveriş ya da bir seminer’den çıkmışsanız ve karnınız açsa ya da ayılmaya ihtiyacınız varsa, buluşma noktası arıyorsanız, adres Bambi Büfe.

Son yıllarda geometrik bir büyüme gösteren bu büfe, daha önce başka büfelerde yemediğiniz çok değişik lezzetli tadlar sunmakta. Adeta bir füzyon büfesi. Artık şubeleri, kuruyemişçi ve kokoreççileri var. Hatta taklitleri bile var. Bütün tostları çok güzel olan Bambi’nin, dilli – kaşarlı tostu takdire şayan bir lezzet.

Döner-kaşarlı dürümün tost makinesinde basılmışı ise fast-food’da innovatif bir çalışma.

Islak hamburger, peynir ekmek gibi sürümü olan bir ürün. Sadece 1,5 ytl. Yanına da eğer ayran ya da kola dışında sağlıklı birşeyler arıyorsanız; Atom (çok karışık meyva suyu) ya da envayi çeşit taze meyva suyu var.

Batur’la Baba – Oğul gittiğimiz Fazıl Say ve Moldova’lı çıplak ayaklı kemancı Patricia Kopatchinskaja’nın CRR konserinde harika bir dinleti yaşadık. Çok neşeli bu iki sanatçı, ruh hallerini konser atmosferine çok iyi yansıttılar. Dinleti sonunda sanki bir caz konserinden çıkıyormuş hissine kapıldık. “Odam kireç tutmuyor” türküsünün kah emprovize, kah yazılı notaya bağlı çok hoş bir yorumunu yaptılar. Bir de Gershwin medley’i ve bis’teki her iki sanatçının ayrı ayrı gösterdikleri performans vardı ki, bunlar da harikulade idi. Konserde Halit’e de rastladık ve çıkışta hepberaber Bambi’ye gittik. Burada karnımızı bu enfes tost ve dürümlerle doyurup öyle eve döndük.

Kredi kartı geçmiyor, hızlı park için önünde ücretsiz 3 araçlık cep var (ama genelde dolu olur) ya da 50 metre ileride Taksim Sanat Evi karşısındaki kaldırım üzeri var ama anahtarı TSE’nin valesine bırakmanız gerekmekte.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Bambi Büfe – Taksim” için 6 cevap

 1. Gülnur avatarı
  Gülnur

  İşyeriniz Taksim Meydaı’nda ise ve Allah eksikliklerini göstermesin, geleniniz gideniniz de varsa , en makbule geçen ikramınız Bambi Büfe’nin envai çeşit
  lezzetleridir. Ve tabii en favori olan Dilli-kaşarlı olup, vazgeçilmezdir. Döner sevmeyen demeyelim de hadi, olmasa aklına gelmeyen bir insan olarak , Bambi Büfe’den ikinci tercihimin Pide arası döner olduğunu belirtmek isterim. Ve her iki
  seçenekte de kış aylarında eşlikçisi nar-portakal karışımı, yaz aylarında ise limonatadır. Kola sevmiyorsak tabii…
  Her güzelin kusuru varmış ya, Bambi’nin de Kumrusu hayal kırıklığı yaratıyor…
  Taze meyve suları da hiç ucuz sayılmaz bu arada, ama lezzetli…

 2. olcay avatarı
  olcay

  yıllardır her gittiğimde dilli-kaşarlı ve goralı yerdim, kaşarlı kokoreçleriyle tanıştığımdan beri tercihim değişti , biraz ağır ama vazgeçilmez.

 3. amsterdamlosangeles avatarı
  amsterdamlosangeles

  burası 10 numara tost yapıyo herıflere hll olsun valla

 4. erdo avatarı
  erdo

  11-01-2009 günü ailemle beraber bambi büfede ıslak hamburger yedik ama keşke başka bişey yeseydik ıslak haburgerin köftesinde birçok sinir parcaları vardı ve hepimezde de çıktı parca parca. bunu garsona ilettim ve tabaktaki sinir parcalarını gösterdim ama garson oralı bile olmadan tabagı alıp görürdü.
  yetkililerin bilgisine.

 5. bayram ali sarı avatarı
  bayram ali sarı

  geleneksel erzurum kavurmasını denemeye ne dersiniz?
  bize ulaşmak için:kuru gıda sitesi g blok no:20 rami istanbul
  tel:212-581-84-95
  şimdiden teşekkürler

 6. Ela avatarı

  Güzel Olmuş Paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir