Suna Abla’da Balık

Suna Abla, arkadaşlarımızla sık gittiğimiz mekanlardan. Tam Kandilli iskelesinin her iki tarafına konuşlanmış olan masalarda belkide boğazın en güzel manzarası izlenmekte. Hisar, boğaz ve köprüler özelliklede gün batımında enfes.

Bugün öğlen Selda ile gittik, daha masaları yeni kuruyorlardı. Öğlenleri, ikindileri ya da akşamları o olağanüstü manzaraya karşı ne olsa yenir ama Suna hanımın deniz ürünleri, mezeleri harika özellikle de fava. Orta üzeri fiyat politikasıyla sağladığı ortamın karşılığını alıyor. Çocukla gitmek için pek uygun değil (denizle masalar arasında herhangi bir güvenlik bariyeri yok). Çocuklar yok, yani bu durumda el ele romantizm kaçınılmaz oluyor.

Her güzelin bir kusuru vardır tabii. Kışın iç mekan ufak ve manzara yok. Yazında dış mekanda hafif bir eğim var genellikle bir tarafa doğru eğik oturuyorsunuz.

Bir de fincanda süt ya da bardakta elma suyu (J) içmek pek kolay olmuyor. Hemen yanında çok rahat bir park yeri var.

Rezervasyon pek gerekmiyor ama genede lazım olur diye telefonu: 0 216 332 32 41


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Suna Abla’da Balık” için 4 cevap

 1. olcay avatarı
  olcay

  Mevsimine rastlarsanız gümüş tava çok güzel oluyor , tabii yanında tazecik salata ve güzel mezeleri unutmdan.

 2. metiner dinç avatarı
  metiner dinç

  herşey çok taze çok lezzetli herkesin gitmesini tavsiye ederim

 3. mesut avatarı
  mesut

  ara sıcak- sıcak kavramına çalışmaları lazım. kalamar tava ile balğı aynı anda verirseniz ikisinden biri buz gibi oluyor. hele bu mevsimde bahçede iseniz..ben durumu söyledim… yenisini getirdiler..fiyatlar lacivertle başa baş.. fiyat ve kalitenin nasıl uygun bir şekilde karşılandığı konusunda SUNA ABLAnın İSMET BABA ya birkaç kere gitmesi gerekir…

 4. filiz idil avatarı
  filiz idil

  Suna Abla Kandilli_ Çok güzel çok beğenerek gidiyoruz. Ancak bir kaç kere hesapta fazlalık olunca biraz soğuduk. Hesabı kontrol etmekte fayda var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir